$475.00
Colour Shown: 12FS8_SYN
Perfecting beachy waves for carefree sunny days, this SmartLace style is light and breezy, with a natural looking lace front and cooling open cap construction.
Available from Custom Hair Company, your trusted source for wigs in New Zealand.
Perfecting beachy waves for carefree sunny days, this SmartLace style is light and breezy, with a natural looking lace front and cooling open cap construction.
Available from Custom Hair Company, your trusted source for wigs in New Zealand.
| Weight | 5.5 oz |
|---|---|
| Jon Reanu Colours | 101F48T_SYN, 10RH16_SYN, 12/30BT_SYN, 12FS12_SYN, 12FS8_SYN, 14/26_SYN, 14/26S10_SYN, 1B_SYN, 1B/60_SYN, 1BRH30_SYN, 22F16S8_SYN, 24B22_SYN, 24BT18_SYN, 24BT18S8_SYN, 27MB_SYN, 27T613F_SYN, 27T613S8_SYN, 30A27S4_SYN, 39/51/60_SYN, 39F38_SYN, 4_SYN, 4/27/30_SYN, 4/33_SYN, 56F51_SYN, 6_SYN, 6/33_SYN, 60_SYN, 6F27_SYN, 8/32_SYN, 8RH14_SYN, 92_SYN, FS17/101S18_SYN, FS24/102S12_SYN, FS26/31_SYN, FS26/31S6_SYN, FS27_SYN, FS2V/31V_SYN, FS4/33/30A_SYN, FS6/30/27_SYN |
| Bang | 10" |
| Cap Design | Lace Front/Open Cap |
| Cap Size | Average |
| Crown | 11.25" |
| Hair Type | Synthetic |
| Hairstyle | Wavy/Curly |
| Length | Medium |
| Nape | 5.5" |
| Side | 9.25" |
| Styled | Wavy/Curly |
| Colour Shown | 12FS8_SYN |