$270.00
Colour Shown: 24B22_SYN
Spiked out, glammed up, or pieced around your face – from messily boycut to smooth and elegant, craft your look with this short, lightweight pixie wig.
Spiked out, glammed up, or pieced around your face – from messily boycut to smooth and elegant, craft your look with this short, lightweight pixie wig.
| Weight | 1.8 oz |
|---|---|
| Jon Reanu Colours | 10_SYN, 101F48T_SYN, 10H16_SYN, 12_SYN, 12/30BT_SYN, 14_SYN, 14/24_SYN, 16_SYN, 16/22_SYN, 18/22_SYN, 1B_SYN, 2_SYN, 24B22_SYN, 24BT18_SYN, 27_SYN, 30A_SYN, 38_SYN, 39F38_SYN, 4_SYN, 44_SYN, 48_SYN, 51_SYN, 54_SYN, 56_SYN, 56F51_SYN, 59_SYN, 6_SYN, 60_SYN, 6F27_SYN, 8_SYN, 8/30_SYN |
| Bang | 3.5" |
| Cap Design | Traditional |
| Cap Size | Petite |
| Crown | 2.5" |
| Hair Type | Synthetic |
| Hairstyle | Pixie |
| Length | Short |
| Nape | 1.5" |
| Side | 2" |
| Styled | Straight |
| Colour Shown | 24B22_SYN |