$6,028.00
Colour Shown: 12FS8_HH
Powerful, elegant and versatile, this long style is a natural knockout. Hand tied with a monofilament cap, the remy human hair is heat-stylable in any direction.
Powerful, elegant and versatile, this long style is a natural knockout. Hand tied with a monofilament cap, the remy human hair is heat-stylable in any direction.
| Weight | 5.8 oz |
|---|---|
| Jon Reanu Colours | 12/30BT_HH, 12FS8_HH, 14/26_HH, 14/26S10_HH, 14/88H_HH, 1B_HH, 24B22RN_HH, 24BRH18_HH, 24BT18S8_HH, 27T613S8_HH, 32F_HH, 4_HH, 4/27/30_HH, 4RN_HH, 6_HH, 6/33_HH, 613/102S8_HH, 6F27_HH, 6RN_HH, 8_HH, 8/30_HH, 8RN_HH, FS12/26RN_HH, FS26/31_HH, FS26/31S6_HH, FS27_HH, FS4/33/30A_HH, FS6/30/27_HH |
| Bang | 5.25" |
| Cap Design | Double Monofilament/Hand Tied |
| Cap Size | Average |
| Crown | 17" |
| Hair Type | Remy Human Hair |
| Hairstyle | Straight |
| Length | Long |
| Nape | 13.5" |
| Side | 15" |
| Styled | Straight |
| Colour Shown | 12FS8_HH |